No Waste Soup Spice Mix | Sustainable Letterbox Gift
| Unitprice | €4.54 |
|---|---|
| Net total: | €4.54 |
| Gross total: | €4.95 |
The average Dutch person throws away 50 kilos of food every year – around 10 kilos of it vegetables. What a waste! If we all made #weggooigroentesoep once every two weeks, we could save nearly 130 million kilos of vegetables from going to waste each year. Worth it, right? Perfect for those weekdays when you don’t feel like cooking!
| Country of Origin: | Netherlands |
|---|---|
| Height: | 20mm |
| Length: | 148mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Width: | 100mm |
| Categorys: | Food & Beverages |
Login
Marlies van Iterson
Dorus Rijkersweg 15 , 2315 WC Leiden